LITKOVSKAYA X MAKHNO. Перша зустріч

Середа, 10 серпня 2016

Шоурум Litkovskaya

 
Сергій Махно та Лілія Літковська  Photos by Anatoly Didyk

Сергій Махно та Лілія Літковська

Photos by Anatoly Didyk

Одного разу, років 6 тому, дизайнери вже знайомилися. А потім Влада, дружина Сергія Махно, на власному весіллі була в сукні від Litkovskaya. Але повноцінно поспілкуватися та співпрацювати Сергію та Лілії випало лише тепер.

Зустрілися в шоурумі Літковської. Цікавість до предметного дизайну тут помітна одразу. Увагу привертає розкішне вінтажне крісло з паризького блошиного ринку, реставроване та приведене до ладу українськими майстрами. Є і ширма, що слугує примірочною. Лілія підготувалася до зустрічі – на столі стос книжок та альбомів із рожевими закладками.

«Ширма – це місце, де людина оголюється, залишається наодинці сама з собою
— Лілія Літковська.

Уже кілька років поспіль у квітні дизайнерка їздить в Мілан на найбільшу в Європі меблеву виставку ISaloni del mobile. «Мій перший досвід в дизайні меблів відбувся більше п’яти років тому. Запросили створити крісло для проекту Wanted Design Week, що проходив у Мистецькому Арсеналі. Моє крісло було зроблене із вживаного одягу. Роботу одразу купив хтось з колекціонерів», – розповідає Лілія Літковська. 

Сергій Махно захоплений одягом бренду Litkovskaya : «Я слідкую за роботами Лілії давно і знаю як вона працює. В цьому є несподіване контемпорарі бачення та виняткова якість». 

Говорять про зворотній бік дизайну, осмислення промислових відходів та руйнування стереотипів. Погляди дизайнерів збігаються по всіх пунктах. Питання лише в тому, чия фантазія сягне далі.

Результат проекту «Хто за ширмою?» ми побачимо 27-30 вересня в галереї Shcherbenko Art Centre під час Тижня Дизайну Alpi Finder. Тоді ж ми побачимо ширми від інших двох пар: FILD X Наталія Каменська, DZHUS x Pavel Vetrov та FROLOV x Олена Добровольська.

 
 
 
Natalia Kamenska X FILD. Перша зустріч

Natalia Kamenska X FILD. Перша зустріч

DZHUS X Pavel Vetrov. Перша зустріч

DZHUS X Pavel Vetrov. Перша зустріч

FROLOV X Elena Dobrovolska. Перша зустріч

FROLOV X Elena Dobrovolska. Перша зустріч

 
Legnoprom